زندگینامه ها/داستان ها:

تعرفه تبلیغات در سایت

موضوعات وب

آرشیو مطالب

امکانات وب

بسم الله الرحمن الرحیم

دو نفر از ماموران حکومتی،سوار بر است وارد مزرعه ی مرد کشاورزی

شدند و مقدار زییادی از محصولات مز رعه را خراب کردند.

کشاورز بیچاره گفت:((چرا این کار را می کنید ومحصولاتم را خراب می کنید؟

گفتند:((ما برای این کار از کد خدا دست خط داریم!))

کشاورز که این را شنید،طناب سگ هایش را باز کرد و سگ ها به طرف آن

دو مامور حمله ور شدند و لباسشان را دریدند.

ماموران با وحشت به کشاورز التماس کردند که بیا این سگ ها را از ما

دور کن!

کشاورز لبخندی زد و گفت:((دست خط کد خدا را که نشانشان بدهید،

می روند!!))

منبع:شاهد نوجوان

نویسنده : محمد حسین بازدید : 969 تاريخ : چهارشنبه 7 تير 1391 ساعت: 22:05
برچسب‌ها :

سِر آیزاک (یا اسحاق) نیوتن

 (به انگلیسی: Sir Isaac Newton) (۴ ژانویه ۱۶۴۳۳۱ مارس ۱۷۲۷) فیزیک‌دان، ریاضی‌دان، فیلسوف شهروند انگلستان بوده‌است. وی در سال ۱۶۸۷ میلادی شاهکار خود «اصول ریاضی فلسفه طبیعی» را به نگارش درآورد. در این کتاب او مفهوم گرانش عمومی را مطرح ساخت و با تشریح قوانین حرکت اجسام، علم مکانیک کلاسیک را پایه گذاشت. از دیگر کارهای مهم او بنیان‌گذاری حساب دیفرانسیل و انتگرال است.

نام نیوتن با انقلاب علمی در اروپا و ارتقای نظریهٔ خورشید-مرکزی پیوند خورده‌است. او نخستین کسی است که قواعد طبیعی حاکم بر گردشهای زمینی و آسمانی را کشف کرد. وی همچنین توانست برای اثبات قانون‌های حرکت سیاره‌های کپلر برهان‌های ریاضی بیابد. در جهت بسط قوانین نامبرده، او این جستار را مطرح کرد که مدار اجرام آسمانی مانند ستارگان دنباله دار، لزوماً بیضوی نیست بلکه می‌تواند هذلولی یا شلجمی نیز باشد. افزون بر اینها، نیوتن پس از آزمایش‌های دقیق دریافت که نور سفید ترکیبی از تمام رنگ‌های موجود در رنگین‌کمان است. او فرضیه موجی هویگنس را دربارهٔ نور رد کرد. از دیدگاه نیوتن نور جریانی از ذرات است که از چشمه نور به بیرون فرستاده می‌شوند.

زندگی‌نامه

آیزاک نیوتن در نیمه شب عید سال نو ۱۶۴۲ (میلادی) به دنیا آمد. او کودک زودرسی بود که پزشک به زنده‌ماندن او امید چندانی نداشت. پدر وی که کشاورزی مرفه بود سه ماه پیش از تولد او از دنیا رفته بود و هانا مادر آیزاک مجبور بود این کودک رنجور را به تنهایی بزرگ کند. خانهٔ مادری او در وول اِستروپ بزرگ و راحت بود.آنها فقیر نبودند، اما بزرگ کردن آیزاک که کودکی رنجور و نحیف بود برای مادری تنها آسان نبود.

 

کل مطلب در ادامه ی مطلب:

نویسنده : محمد حسین بازدید : 1190 تاريخ : چهارشنبه 14 تير 1391 ساعت: 19:08
برچسب‌ها : زندگی,زندگینامه,اسحاق,نیتون,کاشف,جاذبه,دانشمند,واحد,سال,اروپا,اصول,ریاضی,دیفرانسیل,دانشگاه,درس,درخت,سیب,دروغسیر,آیزاک,سیر آیزاک اسحاق نیوتن,

خبرنامه

عضویت

نام کاربري :
رمز عبور :